• Hürriyet
  • Taraftarlarını kanatları altında toplayan stadyum!

    Müsabakalarda birlik beraberlik ve motivasyonu sağlamak, BJK taraftarlarına daha ayrıcalıklı olduğunu göstermek, kulübüyle, sporcusuyla ve taraftarlarıyla dayanışma içerisinde iyi ve kötü günlerde beraberce aynı kanatlar altında toplamak üzere sıra dışı bir proje...

    Bu proje ile İnönü Stadyumu bilinen diğer stadyumlardan özel ve farklı olacaktır. Proje genel olarak İnönü Stadyumunun tarihi eski açık bölümü dışındaki kısmın, kartal kanatları şeklinde kapatılması fikrinden oluşmaktadır. En büyük özelliği konumu olan stadımızın bu şekilde, ne deniz tarafındaki tarihi dokusunda ne de tribün içi güzelliklerinde kayıp olmayacaktır. Stadın arkasında bir otel olup, sahanın içine ve boğaz manzarasına bakan odaları-locaları olacaktır.

    Projenin duygusal ürünü ise stadın taraftarlarını kanatları altına alan dev bir kartala benzetilmesidir. Bu özelliği ile 50 değil 150 bin kişilik bir stadyumdan bile daha özel olacaktır. Kartalın haşmeti rakiplerin eski açıkta oturan seyircisini ve sahadaki futbolcusunu baskı altına alacaktır. Tarihi eserleri dışında “landmarkı” olmayan ülkemizin bir anlamda sembolü olacaktır. Ülkemize bir türlü getiremediğimiz organizasyonları getirmemizde ve turizme katkısı olacaktır, kulüp maç olmadığı günlerde dahi ziyaretçileri ile para kazanacaktır. Maçlara daha çok taraftar çekecek, yeni bestelere ilham olacak, rakiplerde bile hayranlık uyandıracaktır. Beşiktaş’ımızın Mabedi Gerçek bir Kartal Yuvası olacaktır.

 
Sayfayı paylaş: Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş